بایگانی دسته بندیها : اخبار

در برابر شهید سلیمانی و قیامتی که به پا کرد، تعظیم می کنم

 

 

 

 

 

 

 

 

رهبر انقلاب: در برابر شهید سلیمانی و قیامتی که به پا کرد، تعظیم می کنم
خبر آنلاین : مقام معظم رهبری فرمودند: شهید سلیمانی هم شجاع بود، هم باتدبیر بود. برخی ها شجاعت دارند اما تدبیر و عقل لازم برای بکار بردن این شجاعت را ندارند. برخی اهل تدبیرند اهل اقدام عمل نیستند و دل و جگر ندارند.
حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز چهارشنبه ۱۸ دیماه به مناسبت سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم قم در حسینیه امام خمینی(ره) سخنرانی کردند.
بخش هایی از سخنان معظم له را بخوانید؛
*این مراسم چهل و یک سال است که هر سال برگزار می شو، مردم سراسر کشور چشم شان به مردم قم است و روز ۱۹ دی و مناسبت مهم و تاریخ ساز این روز است.
*درباره مساله ۱۹ دی باید فکر کنیم، باید درس بگیریم اکثر شما این برادر و خواهرانی که تشریف دارید آن روز را ندیدید لکن آن روز خاطره اش زنده است. ما از این خاطره زنده باید درس بگیریم. گذشته باید همیشه راهنما و چراغ راه آینده باشد.
*قضیه ۱۹ دی به خاطر دفاع از مقام عظمای رهبر عظیم الشان صورت گرفت و مردم قم بخاطر دفاع از ایشان آمدند در مقابل نیروهای مسلح و بی رحم رژیم طاغوت سینه سپر کردند.
*چه کسی آنها را وسط میدان کشید؟ ایمان و غیرت دینی. وقتی هم جمعی از مردم قم به خیابان ها آمدند و با پلیس مواج شدند با نیروهای رژیم مواجه شدند و تعدادی از اینها به شهادت رسیدند.
*آن قیام کنندگان قمی هرگر فکر نمی کردند که همین حرکت چه تحول عظیمی نه در فقط در کشور بلکه در دنیا خواهد شد. مگر نشد؟
*همین حرکتی که در آن روز فقط به خاطر ایمان و غیرت از سوی مردم انجام گرفت خدای متعال به این حرکت برکت داد ادامه پیدا کرد و پشت سر هم اربعین ها مردم را به وسط میدان کشاند و امام بزرگوار هم رهبری کردند و منتهی به قیام عظیم ماه بهمن سال ۵۷ شد.
*عوامل زیادی وجود دارد، مهم این است که آن قیام سراغاز حرکت یک اقدام مردمی از روی ایمان و غیرت دینی بود.
*این باید همیشه یادمان باشد. ما می توانیم به برکت ایمان و غیرت دینی کارهای بزرگی انجام دهیم. همچنان که در این قضیه کار بزرگی انجام گرفت. انقلابی بوجود آمد که دنیا را تکان داد و متحول کرد و مسیر تاریخ کشور و منطقه و شاید جهان را تغییر داد.
*گاهی یک جمعیت قلیله‌ای بر جبهه وسیع و گسترده‌ای پیروز می شود و این موضوع وقتی اتفاق می‌افتد که متکی بر غیرت دینی باشد. نگذارید این درس فراموش شود چه مسوولان تبلیغاتی و چه علما و چه جوانان فعال فرهنگی و چه آحاد مردم نگذارید این درس فراموش شود.درس تکیه به غیرت دینی که چنین حوادث عظیمی را به وجود می آورد نباید فراموش شود.
*خداوند در جای جای قران تکرار کرده است که مبادا فراموشی نسبت به سرنوشت اقوام گذشته به سراغتان بیاید . در قرآن آمده است بنی اسرائیل دارای آنچنان ایمانی بودند که توانستند دربرابر شکنجه‌های فرعون مقاومت کنند و این مقاومت آنها موجب شد تا خداوند نیز راه را برای آنها باز کند و آنها را بر ظلم پیروز کند اما مدتی بعد دل ها قصی و سنگین شد و آن اعتماد در برابر خدا و صبر را از دست دادند و نتیجه آن شد که در قران به آن اشاره شد.
*به حمدالله امروز کمیت و کیفیت جوان مومن و پایبند به انقلاب بیشتر از گذشته است اما مراقب باشید راه درست طی شود و این درس را فراموش نکنید.
*این روزها درباره این رفیق خوب ما سردار شهید سلیمانی که به ملکوت اعلی رفت خیلی صحبت شده و حرفای درستی هم گفته شده است.لکن من چند جمله ای را بگویم.
*شهید سلیمانی هم شجاع بود، هم باتدبیر بود. برخی ها شجاعت دارند اما تدبیر و عقل لازم برای بکار بردن این شجاعت را ندارند. برخی اهل تدبیرند اهل اقدام عمل نیستند و دل و جگر ندارند.
*این شهید ما به دهان خطر می رفت و ابا نداشت، دل و جگر داشت. نه در این حوادث این روزها بلکه در دوران دفاع مقدس در فرماندهی لشکر ثارالله همینطور بودند.
* با تدبیر بود، فکر می کرد و تدبیر می کرد. منطق داشت. این شجاعت و تدبیر توامان فقط در میدان نظامی هم نبود در میدان سیاست هم همینطور بود و بارها دوستانی که در عرصه سیاسی فعال هستند این را می گفتند.
*سخنش اثرگذار و قانع کننده بود. از همه اینها بالاتر اخلاص او بود. با اخلاص بود. ما ها باید این اخلاص را در خودمان تمرین کنیم.

«سازکده سان سول»

«سازکده سان سول»

✔️ *تخفیف در شهریه کلاس ها* *۱۵%*
✔️ *خدمات فروش ساز و آلات* *موسیقی ۱۰%*

✔️ ویژه اعضای محترم خانه کارگر استان زنجان

☎️ شماره تماس:
👇👇
۳۳۷۰۲۰۶۲
۰۹۱۲۵۴۱۰۵۲۶
🏨آدرس: زنجان- پونک-خیابان آیت اله‌احمدمهری پلاک ۲۲۵

«مجتمع تعمیرگاهی تیموری»

«قرارداد جدید»

«مجتمع تعمیرگاهی تیموری»

✔️تخفیف: ۲۵% درصد از بابت دستمزد و خدمات ریمپ و تیونینگ
✔️ ویژه اعضای محترم خانه کارگر استان زنجان

☎️ شماره تماس:
۰۹۱۲۷۴۴۰۶۷۷
اصغر تیموری

🏨آدرس: چهار راه معلم – روبروی پارک توحید- نبش کوچه شهید حسین ملکی

White WordPress Themes