بایگانی دسته بندیها : اخبار

برگزاری سالروز تصویب قانون کار ۲۹ ابان ۹۸ در خانه کارگر زنجان

بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار ۲۹آبان ۹۸ در خانه کارگر زنجان برگذار شد

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان:

تا زمانی که خصوصی‌سازی به معنای واقعی اتفاق نیفتاده، وضعیت کارگران نگران کننده است

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان با اشاره به درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین گفت: ضروری است که مسئولان به حقوق کارگران و بازنشستگان توجه بیشتری داشته باشند.

اصغر نجاری در همایش سالروز بزرگداشت تصویب قانون کار که با حضور جمعی از اقشار کارگری  در زنجان  برگزار شد گفت: تصویب قانون کار مترقی‌ترین قانون در مقابل زیاده‌خواهان و فرصت‌طلبان بوده است.

نجاری با اشاره به دستورالعمل‌های خانه کارگر گفت: حق و حقوق گرفتنی است و نباید حق و حقوق جامعه کارگری پایمال شود.

وی با اشاره به اینکه خانه کارگر تشکلی  از کارگران در مقابل کارشکنی سرمایه‌داران و کافرمایان است، تصریح کرد: سرمایه‌داران و کارفرمایان سرمایه‌های خود را در راستای ایجاد مشاغل برای فعالیت جامعه کارگری در واحدهای تولیدی فراهم می‌کنند و باید با تعامل این دو گروه  شاهد توسعه و رونق تولید باشیم.

نجاری همچنین تصویب قوانین کار را نیز در راستای مشارکت این گروه در جامعه عنوان کرد و گفت: قوانین کار نیز در خصوص ایجاد امنیت شغلی کارگران و تامین معیشت آنها به تصویب رسیده است.

نجاری با اشاره به اینکه همه دلسوزان قشر کارگری موافق اصلاح امور کارگری هستند ولی نه اصلاحی که به ضرر جامعه کارگری باشد، ادامه داد: ما به قوانینی که علیه فعالان واحدهای تولیدی و جامعه کارگری باشد تن نمی‌دهیم.

نجاری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت و نحوه خصوصی‌سازی تاکید کرد: دولتمردانی که سهامداران اصلی واحدهای تولیدی هستند باید بدانند ما در صدد خصوصی‌سازی به مفهوم واقعی آن هستیم و تا زمانی که خصوصی‌سازی به معنای واقعی اتفاق نیفتاده وضعیت جامعه کارگری همواره نگران کننده خواهد بود.
دبیر اجرایی خانه کارگر با اشاره به کاهش نیروهای فعال شرکت روغن‌ نباتی جهان از ۵۵۰ به ۸۸ نفر و بروز مشکلاتی در این زمینه تصریح کرد: مسئولان کشوری و استانی موظف به پیگیری و رسیدگی به این مشکلات واحدهای تولیدی هستند.

وی با یبان اینکه اگر اقتصاد، اقتصاد تعاون محور باشد بسیاری ازمشکلات حل خواهد شد. جامعه کارگری خواهان یکسان سازی قیمت‌ها با گران شدن بنزین هستند.

درپایان ضمن پذیرایی مختصر از مدعوین گرامی ، کارکنان و اعضا هیات اجرایی خانه کارگر نسبت به تشریح خدمات خانه کارگر اقدام نموده و به سوالات اعضا محترم پاسخ دادند

 

 

جلسه هیات اجرائی خانه کارگر استان زنجان

جلسه هیات اجرائی خانه کارگر استان زنجان به ریاست دبیر اجرائی شامگاه روز پنجشنبه در محل خانه کارگر با حضور اکثریت اعضا تشکیل و پیرامون مسائل مربوط به کمیته های خانه کارگر بحث و تبادل نظر شد

۹۸/۸/۱۶

White WordPress Themes